Wywiad z Valerio Matano, prezesem Promoitalia Group S.P.A.

Valerio Matano, fot. Piotr Mizerski
Valerio Matano, fot. Piotr Mizerski

Trzynastego grudnia  w Hotelu Sheraton w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez firmę medyczną Croma Pharma Polska, poświęcona innowacyjnej metodzie odmładzania  twarzy bez użycia skalpela – „Happy Lift”. Gościem specjalnym konferencji był Valerio Matano, prezes Promoitalia Group S.P.A. Valerio Matano prowadził uczestników konferencji przez tajniki młodego wyglądu dzięki specjalnym niciom wszczepianym w skórę – tzw. lifting bez skalpela. Metoda Happy Lift jest innowacyjna nie tylko z uwagi na małą inwazyjność zabiegu ale również na to, co dla pacjenta jest najistotniejsze, a mianowicie – długotrwały efekt i bezpieczeństwo zabiegu. Udało się nam porozmawiać z Valerio Matano o tej innowacyjnej metodzie i nie tylko:

Beauty Mission: Zanim nawiążemy do tematu dzisiejszej konferencji, proszę zdradzić nam, jakie są najnowsze trendy na światowym rynku medycyny estetycznej?

Valerio Matano: Tych trendów jest wiele.  Nadal dominuje trend Natural Look. My proponujemy nowe nici BOCA , które należą do produktów Happy Lift i doskonale wpisują się w ten trend. Biokompatybilne i wchłanialne nici Boca stosowane są do zwiększenia rozmiaru ust. Nici te sprawiają, że usta stają się pełniejsze i bardziej naturalne, można je z łatwością wprowadzić pod skórę. Zapewniają długotrwały efekt.

BM: Jak Pan ocenia polski rynek medycyny estetycznej na tle innych krajów?

VM: Rozwój rynku medycznego/estetycznego w Polsce jest bardzo dynamiczny i wrażliwy na najnowsze trendy. Jest również bardzo wymagający i stawia na produkty o wysokiej jakości.

BM: To prawda. Zmienia się również podejście klienta do tych zabiegów. Jakim zabiegom najchętniej się dzisiaj poddajemy? Jaki produkt jest najczęściej wybierany?

VM: Produkt PRP jest obecnie z pewnością najbardziej popularnym produktem na świecie. Zabiegi z jego użyciem zapewniają regenerację, odmłodzenie twarzy, szyi oraz dekoltu. Produkt ten jest również odpowiedni do zabiegów leczenia łysienia oraz odmłodzenia pochwy. Zabiegi są bardzo bezpieczne i nieinwazyjne, zaspokajają potrzeby pacjentów i przynoszą niesamowite rezultaty w krótkim czasie.

BM: Co jest magicznego w medycynie estetycznej, że kobiety i coraz większa liczba mężczyzn,  tak chętnie korzysta z jej oferty?

VM: Kobiety chętnie korzystają z oferty, która nie tylko przynosi długotrwale efekty zewnętrze w krótkim czasie, ale daje również efekty na poziomie psychologicznym, zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz wiarygodność. To samo tyczy się mężczyzn, choć panowie stawiają głównie na zabiegi z ekspresowym rezultatem. Rośnie również świadomość co do wyboru specjalisty i to mnie cieszy.

BM: A’propos specjalisty. Jakie zabiegi może wykonywać jeszcze kosmetyczka, a kiedy powinniśmy zwrócić się do lekarza medycyny estetycznej?

VM: Kosmetyczka zajmuje się tylko stosowaniem technik nieinwazyjnych (bez użycia zastrzyków), ale może wykonać zabiegi, które przewidują zastosowanie urządzeń o niskiej mocy. Zabiegi, w których należy użyć np.: igły asmwell oraz zabiegi na urządzeniach medycznych, muszą być wykonywane przez lekarzy.

BM: Kiedy powinno się zacząć stosowanie zabiegów anti- aging?

VM:  Zabiegi zapobiegające procesowi starzenia nie mają na celu wyłącznie usunięcia oznak starzenia. Mogą być wykonywane prewencyjnie już od 25 roku życia.

BM: Jeżeli jesteśmy przy zabiegach, to czym jest innowacyjna metoda zwana Happy Lift? Kto jest twórcą tej metody?

VM: Metoda Happy Lift jest to najbardziej innowacyjna, NIEINWAZYJNA i BEZPIECZNA technika chirurgiczna podniesienia brwi, wygładzenia skóry na szyi i w okolicach żuchwy, która nie wymaga zastosowania znieczulenia miejscowego. Metoda Happy Lift polega na zastosowaniu nici wchłanialnych, które wynalazł Valerio Matanò (śmiech) ze swoim zespołem ekspertów, do którego należy m.in.: dr Ciro Accardo, specjalista w zakresie nici Happy Lift.

BM: Czy według Pana ta technika stanowi przyszłość medycyny estetycznej, czy za 4-5 lat będzie jeszcze obecna na rynku?

VM: Jak najbardziej. Happy Lift stanowi przyszłość medycyny estetycznej z kilku powodów: jest to obecnie jedyna alternatywa liftingu twarzy, jest to metoda bezpieczna i co ważne -efektywna. Obecnie na rynku nie istnieją nowe techniki liftingu, które można by porównać do techniki Happy Lift.

BM: Jaki stosunek łączy Happy Lift z tak popularnymi Złotymi Nićmi?

VM: Powiem krótko – żaden. Są to dwie rożne techniki, dwie różne metodologie wykonywania zabiegu i wreszcie, dwie różne oferty. Technika Happy Lift jest to oferta zawierająca produkt biokompatybilny (nie występuje ryzyko alergii), natomiast organizm może różnie reagować na Złote Nici. Happy Lift stosowany jest w celu wykonania liftingu, natomiast Złote Nici mają za zadanie zwiększyć objętość, czyli są to dwie różne metody.

BM: Na jakich partiach twarzy osiąga się najlepsze efekty stosując Happy lift?

VM: Można osiągnąć świetne wyniki w różnych miejscach twarzy za pomocą różnych nici: Free floating 12 cm, są odpowiednie do skóry na żuchwie i policzkach. Podwójna igła jest odpowiednia do brwi (12 cm),  szyi (12 / 23 cm) czy  środkowej części twarzy, natomiast  Ancorage, 31,6 cm – stosuje się głównie do środkowej części twarzy.

BM: Jaki jest profil idealnego pacjenta poddającego się tej metodzie i jakie oczekiwania względem Happy Lift mają pacjenci?

VM: Idealny pacjent to osoba w wieku ok. 30 lat, która posiada zróżnicowane potrzeby. Pacjenci chcą zatrzymać czas lub go cofnąć. Tak jak wspomniałem, bardzo ważna jest prewencja i podtrzymywanie rezultatów.

BM: Czy Happy Lift to zabieg tylko dla kobiet? Czy skóra mężczyzn wymaga innego rodzaju nici, terapii?

VM: Nie, technika Happy Lift jest odpowiednia dla wszystkich, staje się ona coraz bardziej popularna, również wśród mężczyzn, ponieważ mają oni podobną strukturę tkanki skórnej.

BM: Czy nie ma przeciwwskazań dla tego rodzaju zabiegu ?

VM: Brak przeciwwskazań.

BM: Gdzie w Warszawie wykonuje się zabiegi Happy Lift?

VM: Zabiegi z użyciem Happy Lift wykonywane są w klinice Princess Academy (przy ul. Pięknej 24/26A lok. 27 w Warszawie, http://princessacademy.pl/), ale także w wielu innych gabinetach w Polsce.

BM: Jaki jest koszt takiego zabiegu i jak często należy go powtarzać?

VM: Średni koszt wynosi około 4 tys. zł, w zależności od miejsca wykonywania zabiegu i 10-15 tys. zł za całościowy lifting twarzy.

BM: Bardzo dziękuję za rozmowę.

VM: Ja również i mam nadzieję do zobaczenia.

facebook google twitter instagram youtube