WYSTAWA DOBRY WZÓR 2016
To największa wystawa designu w Polsce.
Na wystawie zobaczymy 136 produktów i usług – finalistów i laureatów konkursu Dobry Wzór.
Sala im. Wandy Telakowskiej, Instytut Wzornictwa Przemysłowego
ul. Świętojerska 5/7 w Warszawie.
Wystawa czynna wtorek-niedziela
10:00-19:00
Wstęp wolny
Uwaga! W dniu 11 listopada (piątek) wystawa będzie nieczynna.
Organizator:
Instytut Wzornictwa Przemysłowego Sp. z o.o.
Kurator:
Katarzyna Rzehak, IWP
Komisarz:
Anna Weresińska, IWP
Projekt wystawy:
Grynasz Studio
Dobry Wzór to organizowany corocznie przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi obecne na polskim rynku. To już dwudziesta trzecia edycja. Po wstępnej kwalifikacji zgłoszone produkty i usługi poddawane są dwuetapowej ocenie wzorniczej: przez ekspertów IWP i multidyscyplinarne jury. Produkty i usługi nominowane do finału konkursu prezentowane są na wystawie w IWP oraz w katalogu.
Do tegorocznej edycji konkursu Dobry Wzór zgłoszono aż 222 produkty i usługi.
„To najwięcej zgłoszeń w historii konkursu, ta edycja to nasz sukces: zgłosiło się wielokrotnie więcej firm niż w latach ubiegłych, to dowód na to, że marka Dobrego Wzoru się umacnia i coraz więcej firm docenia nasze oceny i wskazania. Poza tym firmy widzą zysk promocyjny jakim jest udział w naszej profesjonalnie przygotowanej wystawie i obecność w katalogu” – mówi Katarzyna Rzehak, dyrektor kreatywna IWP i przewodnicząca jury konkursu.
Na wystawie pokonkursowej zobaczymy 136 obiektów: stoły, krzesła, lampy, sprzęt AGD, wyposażenie łazienek i kuchni, zabawki, ale także środki transportu takie jak samochody, pociągi, rower. Pokazujemy innowacyjną armatkę śnieżną, zamiatarkę miejską, nowocześnie zaprojektowaną pompę ciepła. W sferze Nowych technologii prezentujemy gogle do wirtualnej rzeczywistości i robot edukacyjny uczący się razem z dziećmi. W uznaniu dla poziomu tegorocznej edycji Jury konkursu przyznało aż 28 nagród w dziewięciu kategoriach:
Sfera domu,
Sfera pracy,
Sfera publiczna,
Sfera usług,
Nowe technologie,
Grafika użytkowa i opakowania
Nowe materiały
Transport i Komunikacja
Moda i Akcesoria
Patron Honorowy konkursu, Minister Rozwoju i Finansów przyznał nagrodę Wzór Roku 2016 dla najlepszego polskiego produktu lub usługi. Agencji Rozwoju Przemysłu przyznała nagrodę specjalną – Produkt Roku 2016 – dla najbardziej innowacyjnego polskiego produktu. Prezes IWP przyznała nagrodę Designer Roku 2016.
DobryWzor_obrady_01.jpg
W kategorii Dom prezentujemy stałe i ruchome wyposażenie domu i ogrodu, przedmioty użytku osobistego, artykuły sportowe, produkty dla dzieci. W tym roku na wystawie można oglądać m.in. szklarnię hydroponiczną do domowej uprawy ziół i warzyw, multisensoryczną kołysko-huśtawkę,regał o zmiennych wysokościach, będący reedycją projektu Rajmunda Teofila Hałasa z 1959 roku, czy kolekcję ceramiki łazienkowej, zaprojektowaną przez gwiazdę światowego designu Konstantina Grcica.
Kategoria Praca obejmuje stałe i ruchome wyposażenie biur, sal konferencyjnych, recepcji, rozwiązania systemowe, akcesoria biurowe i odzież specjalną. Produktom z tej kategorii stawia się wysokie wymagania pod względem bezpieczeństwa użytkowania i ergonomii o raz ekonomiczne. W tej kategorii prezentujemy m.in. armatkę śnieżną – polskiej firmy, zaprojektowaną przez polskiego projektanta, najszybszy na świecie autoklaw mikrofalowy wykorzystywany w laboratoriach do sterylizacji – również polski produkt oraz meble biurowe uwzględniające zmieniający się styl pracy.
W Sferze Publicznej prezentowane są produkty z takich dziedzin, jak zdrowie, edukacja, sport, stałe i ruchome wyposażenie przestrzeni publicznych, sprzęt specjalistyczny, akcesoria i odzież specjalna. W tej kategorii na wystawie zobaczymy m.in. zamiatarkę miejską, most drogowy z kompozytów o osnowie polimerowej – łatwy i szybki w budowie i co -ważne będący rozwiązaniem powtarzalnym, który można zastosować niemal seryjnie, aparat słuchowy wyposażony w najnowsze zdobycze z dziedziny audiologii – takie jak aplikacje do zdalnej obsługi wprost z urządzeń mobilnych, ultralekki, aktywny wózek dla osób niepełnosprawnych z ramą wykonaną z materiałów kompozytowych.
DobryWzor_obrady_16.jpg
W kategorii Usług znalazły się usługi konsumpcyjne z branż finansów i marketingu, a także informatyczne, ogólnospołeczne, informacyjne, kulturalne i non-profit. Na wystawie zobaczymy m.in. usługę umożliwiającą personalizację mebli, platforma internetowa umożliwiająca społecznościowe dostarczania paczek, nowoczesny ośrodek sportu z trampolinami, czy usługa w systemie door-to-door pozwalająca przechowywać nasze rzeczy w magazynie, z dostępem do katalogu online przechowywanych rzeczy.
W kategorii Nowe technologie prezentujemy produkty i urządzenia cyfrowe, zaawansowane technologicznie z branż RTV, audio-video, foto, komputery i akcesoria, aplikacje, telefony i tablety. W tej sferze zobaczymy m.in. system VR – pierwsze pozwalające na poruszanie się po pomieszczeniu, pierwszy na świecie robot edukacyjny, który uczy dzieci programowania i nowych technologii przez zabawę oraz panele fotowoltaiczne które stanowią kompletny system elewacyjny.
W sferze Grafika użytkowa i opakowania znajduje się grafika książek, gazet, znaczków pocztowych, plakatów, typografie, ilustracje, identyfikacja wizualna i typograficzna przestrzeni publicznych, logotypy, branding i rebranding, grafika stron www i aplikacji oraz opakowania. W tym roku na wystawie zobaczymy m.in. przewodnik dla studentów od studentów ASP w Warszawie, projekt linii gadżetów Dzieła Utracone, nowoczesna i kolorowa identyfikacja wizualna miasta Słupsk oraz rebranding marki Agata.
DobryWzor_obrady_35.jpg
Sfera Nowe materiały produkcyjne obejmuje nowatorskie tworzywa sztuczne i naturalne, surowce, materiały przemysłu chemicznego i biochemicznego, hutniczego i tekstylnego, z których wytwarza się produkty w gałęziach przemysłu wdrażających design. Na tegorocznej wystawie pokazujemy m.in. innowacyjny papier z nowym efektem dotykowym i wizualnym, powstałym dzięki użyciu skrobi ziemniaczanej oraz płytę elewacyjną z cementu zbrojonego włóknem – niepalną, sprężystą i odporną na odkształcenia.
Sfera Transport i komunikacja – to zarówno transport indywidualny jak i pasażerski. Sfera obejmuje transport powietrzny, lądowy, wodny, podziemny i naziemny. W tym roku na wystawie zobaczymy lokomotywy elektryczne, składy piętrowe, dwuosobowy roadster oraz rower holenderski z lekkiego aluminium.
Ostatnią prezentowaną sferą jest Moda i akcesoria – a w niej ubrania, odzieżowe innowacje, obuwie, zegarki, okulary, torby, akcesoria podróżne i biżuteria.
Wolumetria z REVANESSE CONTOUR
Nazwa zabiegu: Wolumetria z REVANESSE CONTOUR – podniesienie policzków Czas trwania 1 zabiegu: 30 minut Cena 1 zabiegu: ok 800 pln / ampułkę Użyte komponenty zabiegowe: REVANESSE CONTOUR to preparat na bazie kwasu