Konkurs na Perły Dermatologii Estetycznej 2020 rozstrzygnięty

Organizowany od szesnastu lat konkurs na najlepsze produkty stosowane w estetyce lekarskiej jest promocją jakości i bezpieczeństwa w tej dziedzinie medycyny. Głosy lekarzy z całej Polski decydują, który z nominowanych produktów otrzyma Perłę Dermatologii Estetycznej. W tym roku do biura Stowarzyszenia przez głosowanie on-line spłynęło 1205 zgłoszeń lekarzy. Dziękujemy wszystkim lekarzom, którzy od lat biorą udział w konkursie i tym, którzy w tym roku po raz pierwszy stali się jurorami. Przedstawiamy 20 Pereł, które spełniają wysokie wymagania lekarzy, a tym samym są gwarancją komfortu i bezpieczeństwa pacjentów.

 
PRODUKTY ZABIEGOWE
NAJLEPSZY PEELING
PEELINGI NOON AESTHETICS
pastedGraphic.pngInnowacja na miarę światową – peelingi o wysokim stężeniu, niskim pH<1, ale bez podrażnień, dla każdego typu skóry i przez cały rok.
Większość producentów peelingów chemicznych używa tych samych kwasów, a zastosowanie każdego z nich niesie ze sobą charakterystyczne skutki uboczne w postaci podrażnienia, pieczenia, zaczerwienienia czy też obrzęku. Aby zniwelować problem uwrażliwienia skóry obniża się stężenie kwasu do minimalnego poziomu, dodając bufory i zwiększając pH tym samym zmniejszając aktywność produktów.
„High Concentration – No Iritation” to myśl przewodnia izraelskiej marki Noon Aesthetics, która chcąc wyróżnić się na tle istniejących preparatów na bazie alfa- i beta-hydroksykwasów opracowała przełomowy związek umożliwiający rozwój profesjonalnych peelingów o wysokim poziomie koncentracji, przy zachowaniu niskiego pH<1, ale bez wywoływania podrażnień.
DermShield™ to unikalna technologiczna tarcza dla skóry, hamująca kaskadę neurogennego zapalenia, jakie jest normalną reakcją skóry na czynniki chemiczne.
DermShield™ rozpoczyna swoje działanie na poziomie nocyreceptorów C będących pierwszą linią obrony w najbardziej zewnętrznej warstwie naskórka – zahamowane zostaje rozszerzenie naczyń krwionośnych i nie dochodzi do aktywacji komórek tucznych.
Noon Aesthetics umożliwia wykonywanie zabiegów z wysoko skoncentrowanymi substancjami u pacjentów z trądzikiem różowatym, pospolitym, AZS, ŁZS, skórą alergiczną – każdą jednostką chorobową wiążącą się ze szczególną wrażliwością, ale nie tylko.
Ideą marki są terapie łączone pozwalające na eliminowanie kilku współistniejących defektów skórnych. Pomoc w gabinetach oferujących zabiegi z zastosowaniem peelingów od Noon Aesthetics znajdą także pacjenci z zaburzeniami pigmentacji, utratą elastyczności skóry, oznakami fotostarzenia, rozszerzonymi naczyniami czy trądzikiem piorunującym.
Izraelska innowacja umożliwia terapie całoroczne, nie wyłączając pacjenta z codziennego funkcjonowania i nie narażając go na uwrażliwienie skóry poprzez intensywne złuszczanie. Noon Aesthetics pozwala na zastosowanie preparatów u osób z różnymi fototypami, a każdy z zabiegów z użyciem peelingów charakteryzuje się wielotorowym działaniem ze względu na preparaty okołozabiegowe o innowacyjnie wysokim stężeniu, jakie oferuje marka, np. kwas azelainowy 25% do codziennego stosowania bez wywoływania podrażnień.
W ofercie producenta znajdziemy 6 różnych peelingów:

 • G-Peel 50 – kwas glikolowy o stężeniu 50% i pH 0,5, do zastosowania dla najbardziej reaktywnych, alergicznych, suchych skór, idealnie sprawdzający się również na szyi i dekolcie.
 • G-Peel 50 Nanoconstructed Gel – dzięki nanotechnologii i zjawisku tiksotropii preparat penetruje w głąb skóry i działa jak 70% kwas glikolowy.
 • J-Peel Delicate – innowacyjny roztwór popularnego Jessnera, w składzie: 8% kwasu salicylowego, 14% kwasu mlekowego i 12% kwasu cytrynowego zastępującego rezorcynę; dzięki tej zamianie peeling możemy zastosować w zabiegu anti-aging uzyskując efekt rozjaśnienia i napięcia na skórze.
 • P-Peel 20 Nanoconstructed Gel – mieszanina 20% kwasu pirogronowego z 20% kwasem mlekowym – idealne rozwiązanie w walce z melasmą u pacjentów z odwodnioną skórą.
 • P-Peel 40 Nanoconstructed Gel – 40% kwas pirogronowy oraz 5% kwasu mlekowego; peeling stosowany w terapiach przebarwień pozapalnych, powierzchownych blizn i rogowaceniu okołomieszkowym.
 • S-Peel 20 – 20% kwas salicylowy polecany w terapiach dla cer trądzikowych lub przeciwstarzeniowych.

Zastosowanie peelingów Noon Aesthetics w technologii DermShield™ w połączeniu z leczniczymi stężeniami składników aktywnych w pielęgnacji domowej, pozwala w końcu na skuteczne leczenie zespolonych problemów każdego typu skóry.
Noon Aesthetics, łącząc estetykę z nauką, odpowiada na zmieniające się potrzeby skóry naszych pacjentów, gdyż każdy zasługuje na piękną skórę.
Więcej informacji:
Aesthetic Concept
www.aestheticconcept.com.pl


 
MEZOTERAPIA – OKOLICA TWARZ, SZYJA, DEKOLT;
STYLAGE HYDRO MAX
pastedGraphic_1.png
STYLAGE® HydroMAX to żel zawierający usieciowany kwas hialuronowy w połączeniu ze sterylną, całkowicie biodegradowalną i nietoksyczną substancją nawilżającą – sorbitolem. Produkt jest przeznaczony do terapii silnie odwodnionej lub wiotkiej skóry dzięki synergicznemu działaniu tych dwóch substancji. Sorbitol wykazuje silne właściwości przeciwutleniające i nawilżające, dzięki którym w preparacie STYLAGE® HydroMAX pomaga utrzymać właściwy poziom nawodnienia skóry. Sorbitol chroni także kwas hialuronowy przed zbyt szybką degradacją w skórze tuż po iniekcji. STYLAGE® HydroMAX zapewnia poprawę elastyczności skóry i jej długotrwałe nawilżenie. Efekt mezoterapii z zastosowaniem STYLAGE® HydroMAX jest widoczny natychmiast, już po pierwszym zabiegu – skóra jest napięta, nawilżona i promienna. Regularne zabiegi przy użyciu tego produktu pozwalają na kompleksową regenerację struktury skóry.
Zabiegi z użyciem STYLAGE® HydroMAX zaleca się pacjentom z bardzo suchą i odwodnioną skórą, a także profilaktycznie w celu głębokiego nawilżenia skóry, jej odbudowy i poprawy jędrności w obrębie twarzy, szyi i dekoltu. STYLAGE® HydroMAX jest również doskonałym zabiegiem na skórę dłoni, zapewniając ich natychmiastowe nawilżenie i ujędrnienie.
Oficjalny dystrybutor: Laboratoires Vivacy Polska
www.stylage.pl


 
MEZOTERAPIA – OKOLICA OKA
RRS HA Eyes
pastedGraphic_2.png
RRS® HA EYES jest resorbowalnym koktajlem do mezoterapii okolicy oczu, zawierającym nieusieciowany kwas hialuronowy oraz roztwór biorewitalizujący. Działanie kwasu hialuronowego zastosowanego w RRS® HA EYES jest wzmocnione działaniem biokoktajlu bogatego w witaminy, przeciwutleniacze, składniki poprawiające mikrokrążenie oraz składniki rozjaśniające. Unikalne i synergiczne połączenie składników aktywnych w preparacie RRS® HA EYES jest dostosowane specjalnie do terapii wymagającej okolicy oka. Zabieg z użyciem RRS® HA EYES pozwala korygować cienie pod oczami, poprawia krążenie limfatyczne redukując obrzęki, wygładza kontur oka, poprawia napięcie skóry oraz pozwala usunąć drobne zmarszczki. Pojemność fiolki odpowiada ilości preparatu wymaganego do jednorazowej iniekcji okolic obu oczu.
W opakowaniu znajduje się 12 fiolek o pojemności 1,5 ml, zawierających 5 mg/ml kwasu hialuronowego + 27 mg/ml kompleksu biorewitalizującego (11 antyoksydantów, 5 flawonoidów, 3 saponiny, 5 polifenoli, 2 peptydy, 1 mikroelement). Preparat jest wyrobem medycznym klasy III, produkowanym przez znaną i cenioną firmę Skin Tech Pharma Group.
Oficjalny dystrybutor: Laboratoires Vivacy Polska
https://skintech.com.pl/


 
MEZOTERAPIA – SKÓRY OWŁOSIONEJ
DR.CYJ Hair Filler
pastedGraphic_3.png
DR.CYJ Hair Filler to wyjątkowy preparat, skutecznie hamujący wypadanie włosów i przyspieszający ich odrost. Jest to pierwszy peptydowy produkt stosowany w terapii wypadania włosów, obecnie znany i rozpoznawalny na całym świecie. Został opracowany przez Koreańskie laboratorium Caregen, światowego lidera w produkcji peptydów biomimetycznych i czynników wzrostu.
Wysoka skuteczność zabiegu z wykorzystaniem preparatu DR.CYJ Hair Filler wiąże się z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań: rewolucyjnej, skoncentrowanej formuły 7 peptydów i kwasu hialuronowego, jak również opatentowanej technologii przedłużonego uwalniania i wnikania substancji aktywnych – „Sustained Release Technology”. To zupełny przełom jeśli chodzi o sposób dostarczania substancji aktywnych – minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze – zawieszone w nieusieciowanym kwasie hialuronowym peptydy powoli uwalniają się i penetrują w głąb skóry, stymulując mieszki włosowe do produkcji zdrowych włosów, pobudzając krążenie i poprawiając ukrwienie skóry głowy. Produkt wskazany jest również przed i po przeszczepie.
Działanie peptydów:

 • Dekapeptyd-10, Oktapeptyd-11, Oktapeptyd-2 (pobudzenie angiogenezy w obrębie mieszków włosowych, zahamowanie apoptozy, stymulacja wzrostu włosa)
 • Dekapeptyd-18, Dekapeptyd-28 (aktywacja wzrostu włosa poprzez białka Wnt, pobudzenie komórek macierzystych, namnażanie keratynocytów)
 • Oligopeptyd-54 (zablokowanie wpływu DHT powodującego łysienie, zatrzymanie wypadania włosów)
 • Oligopeptyd-71 (przywrócenie pigmentacji włosów, formowanie nowych włosów)

Peptydowa terapia włosów trwa 2 miesiące i wymaga jedynie 4 zabiegów w odstępach dwutygodniowych. Efekty widać już w trakcie kuracji – włosy przestają wypadać i pojawiają się nowe, stają się gęstsze, grubsze i zdrowe. Terapia przeznaczona jest dla kobiet i mężczyzn.
Jedna ampułkostrzykawka zawiera 1 ml skoncentrowanego preparatu o miękkiej formule, łatwej w podawaniu.
AntiAging Institute
https://www.antiaging.com.pl/


 
WYPEŁNIACZE-ODBUDOWA OBJĘTOŚCI
STYLAGE XXL
pastedGraphic_4.png
STYLAG®E XXL to francuski preparat na bazie kwasu hialuronowego, opracowany przez naukowców z Laboratoires VIVACY, z wykorzystaniem unikalnej technologii IPN-Like, polegającej na wzajemnym przenikaniu się dwóch odrębnych, monofazowych sieci kwasu hialuronowego. Technologia ta pozwala uzyskać odpowiednią wiskoelastyczność preparatu, wpływa na równomierność iniekcji i idealne rozmieszczenie produktu w tkankach. Preparat STYLAGE® XXL powstał z myślą o uzupełnieniu dużych ubytków objętości i jest wykorzystywany przez lekarzy do nadawania twarzy odpowiedniego konturu – uwydatnienia kości policzkowych, modelowania brody oraz podkreślenia linii żuchwy. Eksperci Laboratoires VIVACY opracowali STYLAGE® XXL biorąc pod uwagę cechy histologiczne tkanki podskórnej. Wysoka lepkość preparatu sprawia, że jest on lepiej dostosowany do struktury tkanki tłuszczowej. Wysoka elastyczność natomiast oznacza, że preparat wstrzyknięty w tkankę podskórną będzie odporny na nacisk wywierany przez tkanki położone powyżej i nie ulegnie deformacji ani przemieszczeniu. Ponadto zawarty w preparacie mannitol – naturalny przeciwutleniacz, wykazuje silne działanie przeciwrodnikowe, opóźniające degradację kwasu hialuronowego w skórze tuż po iniekcji. Preparat STYLAGE® XXL pozwala na przywrócenie młodszych rysów i harmonijnych proporcji twarzy.
Oficjalny dystrybutor: Laboratoires Vivacy Polska
www.stylage.pl


 
WYPEŁNIACZE-KONTUROWANIE
Restylane Lyft
pastedGraphic_5.png
Restylane Lyft to produkt o najwyższej sprężystości na rynku medycyny estetycznej i najmniejszej podatności na odkształcenia, co potwierdzone jest za pomocą obiektywnego wskaźnika – G’
Ponadto Restylane Lyft charakteryzuje się obecnością wiązań mechanicznych i małą liczbą wiązań chemicznych oraz obecnością kontrolowanej, jednorodnej wielkości cząsteczek. Restylane Lyft wykorzystywany jest w celu wykonywania ściśle precyzyjnych iniekcji, posiada wysoką zdolność unoszenia tkanek z jednoczesną najmniejszą podatnością na odkształcenia.
Dzięki tym właściwościom Restylane Lyft polecany jest u pacjentów z lepszą kondycją skóry, do głębszych iniekcji, do precyzyjnego podania w okolicę kości jarzmowej, nosa, podbródka i szczęki oraz do uzyskania efektu podparcia tkanek i liftingu. 
Galderma Polska


WYPEŁNIACZE-USTA I OKOLICA
Stylage M
pastedGraphic_6.png
Usta to niezwykle ważny obszar stanowiący o pięknie twarzy, są one kluczowym elementem mimiki, sygnalizującym emocje, decydują o atrakcyjności. STYLAGE® M to preparat na bazie kwasu hialuronowego, który doskonale nadaje się do korekcji tej wymagającej okolicy. Przy pomocy STYLAGE® M można nadać ustom idealny kształt, poprawić ich jędrność i zdecydowanie zwiększyć objętość. STYLAGE® M to preparat do zadań specjalnych, ponieważ nie tylko pozwala nadać ustom odpowiednią wielkość i kontur, ale także umożliwia wygładzenie nieestetycznych zmarszczek wokół ust oraz podniesienie kącików ust.
STYLAGE® M został opracowany przez ekspertów z Laboratoires VIVACY, francuskiej firmy specjalizującej się w rozwoju i produkcji innowacyjnych wyrobów medycznych na bazie kwasu hialuronowego, stosowanych w wielu dziedzinach medycyny, między innymi w obszarze medycyny estetycznej. Unikalne właściwości reologiczne STYLAGE® M zostały osiągnięte dzięki zastosowaniu opatentowanej przez VIVACY technologii IPN-Like, polegającej na wzajemnym przenikaniu się dwóch niezależnych sieci kwasu hialuronowego. Mannitol zawarty w produkcie dodatkowo zabezpiecza kwas hialuronowy przed zbyt szybką degradacją w skórze zaraz po iniekcji preparatu.
Oficjalny dystrybutor: Laboratoires Vivacy Polska
www.stylage.pl


NICI
APTOS EXCELLENCE METHOD HA
pastedGraphic_7.png
Nici III Generacji – do jednoczesnego liftingu i odmłodzenia.
Proces starzenia jest wielotorowy, odbywa się na kilku płaszczyznach i wymaga holistycznego podejścia dla osiągnięcia efektu odmłodzenia, niezaburzającego harmonii i naturalności. Dlatego w planie leczenia konieczne jest uwzględnienie wszystkich objawów, zarówno pogorszenia jakości skóry, utraty objętości tkanki podskórnej, opadu tkanek, jak również z czasem zmniejszonej zdolności do regeneracji organizmu.
Kompleksowe podejście anti-aging zapewnia III Generacja Nici Aptos z linii Excellence Method HA:

 • unosi tkanki i naprowadza je na pierwotne położenie, a tym samym odbudowuje naturalne proporcje i krągłości, bez sztucznego dokładania objętości,
 • przywraca prawidłowe napięcie skóry,
 • likwiduje fałdy i zmarszczki,
 • poprawia naturalną gęstość i jędrność skóry,
 • nawilża,
 • jest małoinwazyjna, z krótkim okres rekonwalescencji, bez śladów interwencji (2 punkty wkłucia),
 • oferuje natychmiastowy, ale i długotrwały efekt korekcji z kompleksową przebudową skóry i uruchomieniem naturalnych procesów przeciwstarzeniowych, wpływających korzystnie na skórę pacjenta i jego samopoczucie na lata.

Dzieje się tak nie tylko za sprawą wielokierunkowych wypustów (ułożonych parami, po 4 szt. na każdym centymetrze nici), opatentowanych przez dr. M. Sulamanidze oraz zintegrowanych z nietraumatyzująca kaniulą (przenikającą tkanki bez ich kaleczenia). Kluczowy dla nowej linii Excellence Method HA jest unikalny skład chemiczny nici: PL(A/CL)HA, czyli kompozycja kwasu mlekowego, kaprolaktonu oraz kwasu hialuronowego. Wpływa ona na długotrwałość efektu zabiegowego, ma drogocenny wpływ na globalną przebudowę skóry, jej rewitalizację i uruchomienie naturalnych procesów samo naprawczych. W okresie od 14-60 dni od implantacji o 55% zwiększa się produkcja kolagenu typu I, odpowiedzialnego za odbudowę gęstości skóry i młody wygląd oraz o 20% produkcja kolagenu typu III, który tworzy stabilny stelaż dla skóry, utrzymując tkanki w pozycji uniesionej.
Liczne badania porównawcze potwierdziły, że dopełnienie nieusieciowanym kwasem hialuronowym wcześniejszej struktury PL(A/CL) wpłynęło na znaczące skrócenie okresu rekonwalescencji. Dzieje się tak dzięki zmniejszeniu procesów zapalnych po zaimplantowaniu nici, a także przyspieszyło proces regeneracji skóry, na skutek wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny już w 14 dniu od zabiegu.
Wszystkie te właściwości powodują wysoki poziom zadowolenia Pacjentów, już krótko po zabiegu, potwierdzony przez certyfikowanych lekarzy Aptos.
W ramach linii Excellence Method HA do jednoczesnego liftingu i odmłodzenia dostępne są już 3 produkty, tak aby zagwarantować najskuteczniejsze i najbardziej wszechstronne narzędzie do kompleksowej walki z opadającymi tkankami w obszarze całej twarzy, z uwzględnieniem linii brwi, policzków, żuchwy, a także szyi, z jednoczesną odbudową jakości skóry, przywróceniem naturalnej witalności i działaniem przeciwstarzeniowym.
Aptos to niekwestionowany lider w dziedzinie korekcji zmian starzeniowych, genetycznych czy wolumetrycznych.
Więcej informacji:
www.aestheticconcept.com.pl


 
BIOSTYMULACJA TKANKOWA
Neauvia Stimulate
pastedGraphic_8.png
Neauvia to firma estetyczna utworzona w 2012 r., bazująca na unikatowej ekspertyzie i założeniach integracyjnej medycyny estetycznej. Dzięki swojej unikatowości, marka bardzo szybko zdobyła zaufanie oraz uznanie lekarzy i pacjentów na całym świecie, przekształcając się w dynamicznie rozwijającą się międzynarodową instytucję, z oddziałami produkcji we Włoszech, Szwajcarii i Polsce. Neauvia to marka oferująca przełomowe podejście oraz produkty stworzone na potrzeby rynku medycyny estetycznej, zawsze poparte nauką i badaniami klinicznymi. Głównym celem marki jest dostarczenie rozwiązań umożliwiających proaktywne, holistyczne i efektywne przejęcie kontroli nad procesem starzenia. Holistyczne podejście marki do dbania o skórę opiera się na szerokim i wewnętrznym portfolio produktów, które działając ze sobą w synergii, umożliwiają osiągnięcie doskonałych, potwierdzonych klinicznie rezultatów.
Neauvia Stimulate to doskonały wybór dla pacjentów cierpiących na brak gęstości i objętości tkanki. Jego unikatowość polega na podwójnym działaniu wypełnienia i biostymulacji. Głębokie wypełnianie zagłębień skóry (w tym zmarszczek głębokich oraz bruzd nosowo-wargowych) oraz biostymulacja i rewitalizacja zapewniają doskonały efekt zabiegu. Stężenie HA na poziomie 26 mg/ml uzupełniono dodatkowo o 1-procentową zawartość hydroksyapatytu wapnia. Hydroksyapatyt wapnia stosowany w wypełniaczach Neauvia występuje w postaci niewielkich cząsteczek (o wielkości od 8 do 12 mikronów) równomiernie rozłożonych w obrębie hydrożelu. Takie rozwiązanie gwarantuje stabilność cząsteczek, które nie mają możliwości migracji. Niewielkie cząsteczki CaHA nie zakłócają czynności fagocytów i są stopniowo uwalniane podczas degradacji implantu. Bezpieczne i optymalne stężenie CaHA może zapewnić doskonałe wyniki, nie powodując działań niepożądanych.
Korzyści jakie oferuje produkt:
– dzięki pobudzaniu procesu neokolagenezy preparat zapewnia trwalszy efekt korekty estetycznej
– istotna poprawa poziomu jędrności i gęstości skóry
– pobudzenie neokolagenzey
– produkt natychmiast uzupełnia deficyty tkanki nadając jej pożądany kształt i objętość oraz stopniowo poprawia jakość skóry
Więcej informacji na stronie
www.neauvia.pl


 
ZABIEG ROKU 2020!
NLift
pastedGraphic_9.png
Holistyczne podejście pozwala spojrzeć na zabiegi medycyny estetycznej z innej perspektywy niż ta, do której przywykliśmy. Promowanie zabiegów jako połączenie różnych terapii, tak aby osiągnąć najlepsze wyniki w zatrzymaniu procesu starzenia, stało się celem badaczy Neauvia. Smart Combination Therapy to innowacyjne podejście do zabiegów medycyny estetycznej, które łączy wypełniacze, urządzenia kosmeceutyki oraz suplementy w jeden protokół zabiegowy. Technologia SCT została opracowana przez zespół badawczy Neauvia i stanowi ważną oraz nowoczesną koncepcję na rynku estetycznym. Dzięki niej możemy osiągać doskonałe rezultaty w dbaniu o naturalne piękno. Odzwierciedleniem jej jest zabieg #Nlift, który wykorzystuje urządzenie Zaffiro, wypełniacze Neauvia, profesjonalną pielęgnację kosmeceutykami Neauvia oraz suplementy. #Nlift obejmuje środkową część twarzy i składa się z dwóch sesji, które skutecznie wspomagają naturalne procesy regeneracji skóry, wzrost ilości fibroblastów, biorewitalizację skóry i jej nawilżenie.
Skuteczność #Nlift została potwierdzona badaniami klinicznymi, w których zaobserwowano widoczną poprawę jakości skóry, w tym jej nawilżenia i jędrności, oraz minimalizację odpowiedzi immunologicznej organizmu, czyli działań niepożądanych. Wzrost fibroblastów o 101% po 21 dniach!
Protokół #Nlift składa się z dwóch zabiegów.
W pierwszej sesji Neauvia stawia na dogłębne nawilżenie i poprawę jakości skóry. Dzięki działaniu mezoterapii Neauvia Hydro Deluxe przywrócona zostaje witalność i blask skórze. Staje się ona doskonale nawilżona, wygładzona i jędrna.
Druga sesja Nlift – jest przeprowadzana po tygodniu – i obejmuje zastosowanie wypełniaczy Neauvia, które są odpowiednio dobrane do potrzeb Pacjenta. W tej sesji wykorzystuje się również unikatowy zabieg termoliftingu wzbogacony o peeling wodny urządzeniem Zaffiro, który zapewnia natychmiastowy efekt remodelingu obecnego kolagenu, jak i intensywnie pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych.
Już po 21 dniach od wykonania całego protokołu #Nlift następuje wzrost fibroblastów o 101%!*
Domowa pielęgnacja jest kontynuacją zabiegów w gabinecie i sprawia, że możemy cieszyć się ich efektami przez długi czas. W procedurze pozabiegowej #Nlift znajdziesz takie produkty jak: ampułkę Anti-Age Booster z serii Neauvia Enhancement System, krem Ceramid Shield oraz aktywne serum C-shot z serii Neauvia Advanced System. Idealne połączenie od wewnątrz jak i na zewnątrz, które neutralizuje wolne rodniki, dogłębnie odżywia i przywraca skórze promienność.
Więcej na stronie
www.neauvia.pl


 
URZĄDZENIA
ZABIEGI LIFTINGUJĄCE
Liftera Advance
pastedGraphic_10.png
Firma Nova Group wprowadziła na rynek rewolucyjne urządzenie, w dziedzinie liftingu twarzy i ciała, wykorzystujące najnowocześniejszą technologię HIFU.
Lifting przy wykorzystaniu urządzenia Liftera Advance to nieinwazyjny zabieg liftingująco-modelujący okolice twarzy, szyi i ciała. Jest to również pierwszy zabieg, wykorzystujący oryginalną Technologię Dyfuzji Termalnej (TDT™), czyli technologię przeciwstarzeniową, która przyspiesza przebudowę kolagenu, poprzez silne, równomierne podgrzewanie włókien kolagenowych w warstwie skóry właściwej. Wykorzystuje skoncentrowane ultradźwięki wysokiej częstotliwości (HIFU) z szybkością 10 Hz, które nie uszkadzają warstwy powierzchniowej skóry.
Cechą wyróżniającą urządzenie Liftera Advance od innych, jest możliwość wykorzystania 2 rodzajów głowic w ramach jednej procedury zabiegowej – rękojeści liniowej (Line Type) oraz opatentowanej (nr. patentu 0068/QCO-DM/041-2018) rękojeści punktowej typu Pen, której promień tylko 8mm zapewnia minimalną powierzchnię kontaktu – dzięki temu możliwe jest osiągnięcie maksymalnej dokładności zabiegu, ale i jego bezpieczeństwa, jak również skuteczne opracowanie najbardziej skomplikowanych i trudno dostępnych obszarów twarzy (jak np. okolica oka) i ciała, niemożliwych do opracowania tradycyjnym aplikatorem liniowym.
Dzięki zastosowaniu specjalnie dobranych silników cyfrowych, wartość podawanej energii do tkanki posiada bardzo wysoką dokładność, dzięki czemu użytkownik może mieć pełne zaufanie do stosowanych parametrów.
W zakresie liftingu i modelowania twarzy warstwa skóry i warstwa SMAS, które są celem zabiegu, poddane są działaniu energii cieplnej, przy wykorzystaniu dwóch efektów: techniki mikro-ogniskowania i dyfuzji, aby równomiernie dostarczyć efekt termiczny, do wszystkich warstw skóry. Z kolei podczas ujędrniania i konturowania ciała Technologia TDT™ służy do efektywnego skupiania dyfuzji energii cieplnej, na trzech głębokościach tłuszczowej tkanki podskórnej. Tkanka tłuszczowa jest redukowana, pod wpływem energii termalnej oraz absorbowana przez dużą ilość makrofagów. Dzięki tej technologii można efektywnie uzyskać odpowiednią wartość energii cieplnej w różnych warstwach skóry i tkanki podskórnej, co znajduje skuteczne zastosowanie w zabiegach takich jak: lifting skóry twarzy, poprawa napięcia skóry, modelowanie i kształtowanie sylwetki.
Więcej informacji:
Nova Group
www.novagroup.pl


 
MODELOWANIE CIAŁA
Cooltech / Cocoon Medical
pastedGraphic_11.png
Cooltech to platforma przeznaczona do redukcji tkanki tłuszczowej z różnych obszarów ciała poprzez kontrolowane schładzanie, zwane kriolipolizą. CoolTech w bezpiecznym procesie doprowadza do apoptozy (likwidacji komórek tłuszczowych), dzięki czemu jest skutecznym narzędziem w zabiegach wyszczuplających i modelujących.
TECHNOLOGIA

 • 6 głowic zabiegowych dedykowanych różnym obszarom ciała
 • Praca w temperaturze do -8°c
 • Głowica z regulowaną próżnią do schładzania tkanki tłuszczowej w sposób selektywny, powoduje apoptozę komórek tłuszczowych
 • Nieinwazyjny, skuteczny, bezpieczny
 • Bez okresu rekonwalescencji

WSKAZANIA

 • Niszczenie komórek tłuszczowych, trudnych w eliminacji, miejscowo zlokalizowanych: uda, pośladki, biodra, talia, plecy, brzuch, ramiona, podbródek
 • Wyszczuplenie, modelowanie
 • Redukcja cellulitu

Testimonials
Dr Lohia (dermatolog z Ameryki Północnej specjalizujący się w leczeniu celebrytów)
„Cooltech to zdecydowanie moja ulubiona metoda redukcji tkanki tłuszczowej, ponieważ jej techniki są wysoce konfigurowalne i ma różne aplikatory dla każdego obszaru, dzięki czemu można uzyskać naprawdę cudowne rezultaty. Moi klienci i ja jesteśmy naprawdę zachwyceni tym urządzeniem. ”
Dr. Serena (lekarz estetyczny z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży)
„Cooltech to doskonała metoda redukcji zlokalizowanej i ogólnej tkanki tłuszczowej u pacjentów, którzy nie chcą poddawać się zabiegom chirurgicznym. Różnorodność aplikatorów oznacza, że ​​można leczyć każdego pacjenta, zawsze z niesamowitym rezultatem”. –
Więcej na stronie
www.itpsa.pl


 
REGENERACJA SKÓRY
Harmony XL PRO / ALMA
pastedGraphic_12.png
Harmony XL Pro to multiaplikacyjna platforma laserowa najnowszej generacji. Obsługuje różne typy laserów i innych źródeł światła takich jak: laser Er: YAG 2940 nm, Er: Glass 1540 nm, Q-Switch 1064nm i 532 nm, Nd:YAG 1064 nm, światło podczerwone NIR, IPL, UV, LED, ultradźwięki Impact i Dye Vl.
Harmony XL PRO umożliwia łączenie różnych typów laserów i technologii podczas jednej procedury zabiegowej. Techniki łączone zdecydowanie zwiększają skuteczność zabiegów. Platforma Harmony XL PRO to korzyść z doboru odpowiedniego lasera dostosowanego do problemu pacjenta. To użytkownik komponuje urządzenie dostosowane do potrzeb swoich pacjentów i charakteru swojej działalności, wybierając spośród ponad 30 głowic.
Harmony XL PRO dzięki możliwości rozbudowy pozwala na rozwój prowadzonej działalności na szybko rozwijającym się rynku medycyny estetycznej.
TECHNOLOGIA:

 • System multiaplikacyjny
 • Ponad 65 wskazań potwierdzonych certyfikatem FDA
 • Możliwość rozbudowy urządzenia w czasie
 • Kompleksowe podejście do pacjenta
 • Możliwość łączenia technologii dla maksymalizacji efektów
 • Skuteczność potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi

WSKAZANIA
Harmony XL PRO ma ponad 65 wskazań potwierdzonych certyfikatem FDA. Między innymi:

 • Resurfacing skóry: redukcja zmarszczek, blizn, rozstępów
 • Zmiany pigmentacyjne
 • Melasma
 • Zmiany naczyniowe
 • Lifting skóry
 • Epilacja
 • Leczenie grzybicy paznokci
 • Trądzik
 • Łuszczyca i bielactwo

TESTIMONIALS
Dr n.med. Mariusz Ciemerych
lekarz medycyny estetycznej, chirurg, urolog
Laser iPixel w Harmony XL Pro jest laserem frakcyjnym ablacyjnym. Jego wyjątkowe działanie powoduje powstanie w skórze uszkodzeń wielkości pixeli, co skutkuje rozpoczęciem procesów regeneracyjnych (namnażają się włókna kolagenowe, powstają nowe struktury skóry). Działając głowicą lasera na wybrany fragment skóry pacjenta, powoduję powstawanie mikrourazów (zewnętrzna warstwa naskórka zostaje naruszona) poprzez odparowanie wody, a w konsekwencji złuszczanie naskórka. Niedoskonałości skóry zostają spłycone, skóra odzyskuje jędrność, a w głębszych warstwach zaczynają zachodzić procesy naprawcze. Ten typ lasera często stosuję w Klinice Arte Derm u pacjentów w przypadku problemów takich jak rozstępy, blizny potrądzikowe, drobne zmarszczki, przebarwienia, rozszerzone pory. Po serii zabiegów pacjenci zgłaszają spłycenie zmarszczek, poprawę kolorytu skóry i jej elastyczności.
Laser Alma Harmony Clear Lift jest laserem frakcyjnym, nieablacyjnym. Clear Lift chętnie stosuje w Klinice Arte Derm u pacjentów oczekujących szybkich efektów w postaci widocznego odmłodzenia skóry (zregenerowana, sprężysta, rozświetlona). Bruzdy i zmarszczki zostają zniwelowane, a w głębszych warstwach rozpoczynają się procesy naprawcze (odbudowa włókien kolagenowych). Zastosowanie metody nieablacyjnej sprawia, że nie zostaje naruszona ciągłość naskórka, a więc zewnętrzna warstwa nie jest uszkadzana, dzięki temu zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Clear Lift działa na zasadzie połączenia dwóch rodzajów lasera: Nd:Yag i Pixel Q Switch. Urządzenie wywołuje w tkance efekt fotoakustyczny powodując mikrouszkodzenia, dzięki temu dochodzi do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Doskonale sprawdza się w przypadku blizn, rozstępów czy melasmy. Likwiduje przebarwienia, poprawia koloryt, napięcie i gęstość skóry.
Dr n. med. Maciej Krajewski
iPixel to unikalna metoda rozbicia lasera na punkty (pixele), które w postaci mikrokolumn penetrują tkankę poddawaną zabiegowi. Efektem tego jest intensywne pobudzenie skóry do regeneracji. Odstępy między poszczególnymi punktami – nienaruszona tkanka, służy bezpieczeństwu zabiegu ale także przyspieszeniu procesów odbudowy. Intensywność tego zabiegu ma szczególne znaczenie w przypadku blizn i rozstępów, gdzie naszym celem jest przywrócenie elastyczności i wygładzenie struktury skóry.
DyeVL to wyjątkowa metoda światła pulsacyjnego, której zadaniem jest działanie na problemy skórne typu pajączki, przebarwienia, rumień. Szereg zastosowań pozwala naszym pacjentom cieszyć się piękną skórą o jednolitym kolorycie. Szybkie i komfortowe zabiegi zamykania naczyń czy usuwania przebarwień umożliwiają natychmiastowy powrót do codziennych czynności, a zadowalające efekty można osiągnąć już po pierwszym zabiegu.
Dr n. med. Igor Michajłowski
W dzisiejszych czasach dla wielu pacjentów liczy się nie tylko krótki czas zabiegu, ale też niewielki okres rekonwalescencji. Laser Harmony XL ClearLift (Pixel Q-Switch) zapewnia, że będzie on skrócony do minimum. Dzięki temu po krótkim zabiegu, który jest bezbolesny i przeprowadzany bez znieczulenia, zmarszczki zostają zredukowane, a kolagen zregenerowany, co pozwala na walkę ze starzeniem się skóry i przedłużenie jej witalności.
Laser Harmony XL Er:YAG ten laser frakcyjny używany jest w likwidacji zmarszczek oraz blizn, ale przede wszystkim przy odmładzaniu skóry. Łączy bowiem skuteczność z szybką regeneracją i szybkim gojeniem się ranek powstałych po zabiegu. Jak wszystkie lasery serii Harmony jest też całkowicie bezpieczny dla pacjenta. Najczęściej usuwa się nim blizny potrądzikowe, blizny pourazowe, rozstępy, ale według mnie nieodzowny jest też przy odmładzaniu skóry.
Laser Harmony XL Dye-VL dzięki temu można wykonać wiele zabiegów medycyny estetycznej, między innymi usunąć rumień oraz przebarwienia Łączy ze sobą możliwości światła laserowego oraz IPL, co przekłada się na krótki czas ekspozycji wysokiej energii. To z kolei gwarantuje na skuteczność oraz zmniejszenie ryzyko, czyli te cechy, które są najbardziej pożądane zarówno przez pacjentów, jak i lekarzy.
Michael H. Gold, M.D. Dyrektor medyczny, Gold Skin CareCenter, Nashville TN, USA
„Alma ClearLift, jako pierwszy laser frakcyjny Q Switched, jest wysoce skuteczny w leczeniu zmian pigmentacyjnych o różnym stopniu i głębokości.”
Prof. dr Uwe Paasch Uwe Paasch Katedra Dermatologii, Uniwersytet w Lipsku, Niemcy
„Jednoczesne stosowanie głowic ClearLift i ClearSkin na pacjentach jest o wiele bardziej skuteczne, ponieważ wielu pacjentów boryka się jednocześnie z problemami zarówno starzenia się skóry, jak i trądziku – aktywnych lub pozostawiających blizny. Przed każdym zabiegiem mogę ocenić skórę pacjenta i określić właściwy protokół, aby zdecydować, jaka będzie najlepsza kombinacja. Mam również swobodę zmian podczas zabiegu.”
Dr med. Pablo Naranjo Dyrektor medyczny Elite Laser Clinic & Laser Unit w NISA Hospital w Madrycie, Hiszpania
„Mam spore doświadczenie z różnymi technologiami i głowicami, ale ClearSkin w Harmony XL PRO zdecydowanie oferuje coś wyjątkowego. Wysoki poziom energii umożliwia znacznie efektywniejsze zabiegi, a efekty są wyraźnie widoczne. To znaczący postęp, który dodaje prawdziwej wartości mojej klinice i znacznie poprawia wyniki dla moich pacjentów.”
Więcej na stronie
www.itpsa.pl


 
TECHNOLOGIE W LECZENIU SKÓRY
Lampa LED LPL
pastedGraphic_13.png
Lampa LED LPL – najlepsze efekty zabiegowe pośród urządzeń obecnych na rynku
Światło LED ma niezwykle szeroki zakres oddziaływania zarówno w zakresie zabiegów estetycznych jak i właściwości leczniczych. Lampa LED LPL to prawdziwy kombajn zadaniowy, którego posiadanie
nie tylko niezwykle poszerza ofertę zabiegów w gabinecie, ale również wspomaga ich efekty. Lampa LED LPL wykorzystuje pierwsze na świecie diody LED o wysokiej mocy co sprawia, że jest najskuteczniejszą lampą na rynku. W porównaniu do innych tego typu urządzeń, po raz pierwszy efekty zabiegów są tak unikalne i uzyskiwane w tak krótkim czasie.
Szerokie zastosowanie Lampy LED LPL
Fototerapia lampą LED LPL ma niezwykle szeroki wachlarz działania. Można wyróżnić jej działanie odmładzające, ujędrniające, lecznicze jak również wspomagające zabiegi.
W kwestii odmładzania odpowiednia terapia lampą może spłycić zmarszczki oraz zniwelować przebarwienia powstałe w wyniku fotostarzenia się skóry. Jeśli chodzi o zastosowanie na problematycznych częściach ciała to naświetlanie zarówno pomaga pozbyć się rozstępów, blizn jak i niweluje cellulit i ujędrnia ciało, zostawiając je sprężyste i elastyczne.
Lampa LED LPL to też zabiegi o działaniu leczniczym. Odpowiednio dobrane światło leczy trądzik, bielactwo a nawet łuszczycę. Pomaga również w walce z problemami skóry głowy: odpowiednia terapia leczy nadmierne wypadanie włosów, łupież oraz stany zapalne.
Fototerapia lampą jest też idealnym uzupełnieniem zabiegów medycyny i chirurgii estetycznej. Sprawia że skóra szybciej się regeneruje, usuwa siniaki, opuchliznę, skraca czas gojenia, redukuje ból i działa antybakteryjnie. Dzięki temu efekty zabiegów czy operacji są szybciej widoczne, czas rekonwalescencji jest zdecydowanie skrócony, a efekt końcowy jest jeszcze bardziej spektakularny.
Sekret działania Lampy LED LPL
Liczba promieni światła, która faktycznie przenika w głąb skóry to tylko 5-10 %, dlatego aby rezultaty były widoczne lampa musi emitować impulsy światła o odpowiedniej mocy. Takie działanie gwarantuje najmocniejsza lampa na rynku – Lampa LED LPL.
Wyjątkowo szerokie zastosowanie lampy jest natomiast możliwe, dzięki emisji fal o trzech różnych długościach i kolorach – niebieskiej, czerwonej i podczerwonej – w ramach jednego urządzenia. Poszczególne fale można ze sobą łączyć i mieszać w zależności od tego, jakie pożądane efekty terapeutyczne chcemy osiągnąć. Możemy również zastosować dodatkowo żel PDT LPL aby jeszcze mocniej zwiększyć efekty przy np. trądziku.
Na czym polega innowacyjność Lampy LED LPL?
Użycie lampy LED LPL gwarantuje najkrótsze procedury zabiegowe i czas leczenia. Opcja łączenia trzech długości światła stwarza niezwykle szeroki zakres terapii, a możliwość zapamiętywania programów zabiegowych zdecydowanie ułatwia pracę. Zabiegi są bezbolesne i nie doprowadzają do uszkodzenia tkanek skóry, co z kolei sprawia, że nie wymagają rekonwalescencji. Pacjent może wrócić do codziennych czynności tuż po zabiegu. Lampa LED LPL wyróżnia się najmocniejszymi lampami na rynku: światło niebieskie – 100mWcm2, światło czerwone – 115mWcm2, podczerwone – 330mWcm2 i posiada certyfikat amerykańskiej agencji FDA.
Wyłączny dystrybutor:
http://estheticmedical.pl/


EPILACJA
Soprano Titanium / ALMA
pastedGraphic_14.png
Soprano Titanium to przełomowa platforma do depilacji, która łączy w sobie maksymalną funkcjonalność z komfortem zabiegu. Nowa głowica Quattro 3D posiada dużą powierzchnię spotu zabiegowego wynoszącą aż 4 cm2. Zabiegi są przez to bardzo szybkie, ponieważ możemy pracować na obszarze nawet do 600 cm2. Dzięki aż trzem długościom fal (Alexandryt 755 nm, Speed 810 nm oraz ND:YAG 1064 nm) podczas zabiegu uszkadzane są struktury włosa na różnych głębokościach, a sama epilacja jest bardzo precyzyjna i doskonale sprawdzi się na fototypach skóry I-VI oraz skórze opalonej.
TECHNOLOGIA

 • Unikalny i wydajny aplikator quattro 3d, którego powierzchnia spotu wynosi aż 4 cm2
 • Technologia 3d łączy w sobie trzy najbardziej efektywne długości fal laserowych – alexandryt 755 nm, speed 810 nm oraz nd:yag 1064 nm.
 • Urządzenie posiada dwa miejsca na podłączenie głowic, funkcja ta eliminuje czas poświęcany na przełączanie aplikatorów podczas zabiegu.
 • Zaawansowany system chłodzenia ice plus™, który w sposób ciągły chłodzi skórę i ułatwia regulację temperatury podczas zabiegu.
 • Duży ekran 15” oraz system android pomagają wykonać zabieg w sposób intuicyjny i przyjazny dla pacjenta.
 • Wbudowana aplikacja smart clinic, która pozwala rozwinąć biznes oraz w prosty sposób usprawnić proces jego zarządzania.
 • Dla fototypów skóry i-vi oraz skóry opalonej.

WSKAZANIA

 • Usuwanie owłosienia

Testimonials
Dr med. Pablo Naranjo Dyrektor medyczny Elite Laser Clinic & Laser Unit w NISA Hospital w Madrycie, Hiszpania
„Jestem bardzo zadowolony z rezultatów, jakie mogę osiągnąć z Soprano Titanium. Oprócz wysokiej skuteczności i bezpieczeństwa, które są podstawą każdego zabiegu depilacji, istnieją dodatkowe funkcje, takie jak Smart Clinic i unikalny aplikator Quattro, które wyróżniają go ponad wszystkie inne systemy dostępne obecnie na rynku ”.
Więcej na stronie
www.itpsa.pl
https://www.youtube.com/watch?v=MLrmHHTAI0o


 
INNOWACYJNOŚĆ
THUNDER / QUANTA SYSTEM
pastedGraphic_15.png
Thunder MT to innowacyjne urządzenie, które wykorzystuje aż dwie długości fali: aleksandrytową (755) oraz neodymowoyagową (1064 nm). Jest to nowy, złoty standard wśród zabiegów, ponieważ Mixed Technology pozwala na wykorzystanie obydwu fal oddzielnie, razem lub stosowanie ich jedna po drugiej. Unikalny, super eliptyczny kształt plamki lasera równomiernie pokrywa większe powierzchnie i tym samym sprawia, że zabieg jest bardzo szybki i komfortowy dla Pacjenta.
TECHNOLOGIA

 • Mixed technology – połączenie dwóch długości fali: aleksandrytowej (755 nm) oraz neodymowo-yagowa (1064 nm).
 • Zintegrowany system chłodzenia skóry skin cryo
 • Dwie innowacyjne głowice: optimized oraz optiscan th
 • Technologia automotion™ – zwiększa szybkość i precyzje przeprowadzanego zabiegu
 • Idealny do każdego rodzaju włosów oraz skóry

WSKAZANIA

 • Dermatologiczne zmiany naczyniowe
 • Odmładzanie skóry
 • Łagodne zmiany barwnikowe
 • Zmiany dermatologiczne stóp
 • Trądzik zapalny
 • Leczenie blizn
 • Łagodne zmiany skórne
 • Usuwanie owłosienia na każdym fototypie skóry

Więcej na stronie
www.itpsa.pl
Testimonials
https://itpestetyka.pl/wp-content/uploads/2019/01/wywiad_thunder.pdf


 
DERMOKOSMETYKI
SKÓRA TŁUSTA I ŁOJOTOKOWA
Eau Thermale Avène Cleanance Comedomed Koncentrat przeciw niedoskonałościom.
pastedGraphic_16.png
Eau Thermale Avène Cleanance Comedomed Koncentrat przeciw niedoskonałościom.
Redukuje krosty, zaskórniki i ogranicza ich ponowne pojawianie się*.Skóra skłonna do trądziku.
Koncentrat przeciw niedoskonałościom pomaga zmniejszać ryzyko powstawania krost i zaskórników oraz ogranicza ponowne pojawianie się zmian trądzikowych.
Właściwości: Produkt nowej generacji, który poprawia jakość twojej skóry. Zmiany trądzikowe są znacząco zredukowane, skóra w ciągu dnia jest zmatowiona, a pory zwężone.
Wysoce skoncentrowana formuła ze składnikami aktywnymi:

 • Comedoclastin™ – składnik aktywny z opatentowanymi właściwościami**, reguluje nadmierne wydzielanie sebum,
 • Woda Termalna Avène – koi i łagodzi podrażnienia.

Ten produkt stanie się elementem twojej codziennej rutyny poprzez ograniczenie pojawiania się nowych zmian trądzikowych, regulowanie nadmiernego wydzielania sebum oraz redukowanie efektu „świecenia się” skóry. Lekka, płynna konsystencja bez tłustego wykończenia, Cleanance Comedomed szybko się wchłania.
Udowodniona skuteczność po 7 dniach***.
Sposób użycia: Nakładaj na twarz rano i wieczorem po użyciu preparatu oczyszczającego Cleanance. Może być użyty samodzielnie lub w połączeniu z przeciwtrądzikową kuracją farmakologiczną (z wyjątkiem doustnej izotretynoiny). Odpowiedni dla dorosłych i młodzieży. Zapach produktu jest związany z obecnością składnika aktywnego. Zapach szybko ulatnia się i nie wpływa na skuteczność produktu. Dobra tolerancja dla skóry. Unikać kontaktu z oczami.
*Pomaga ograniczyć pojawianie się nowych zmian trądzikowych.
**Postępowanie patentowe rozpoczęte.
*** Badanie kliniczne, znacząca redukcja zaskórników zaobserwowana pod kontrolą dermatologiczną wśród 51 uczestników. Stosowanie Cleanance Comedomed dwa razy dziennie przez 56 dni.


REDUKCJA ZMARSZCZEK
Skoncentrowane witaminy w ampułkach [ABC]
pastedGraphic_17.png
Współczesne kobiety nie chcą być oceniane przez pryzmat wieku aczkolwiek pojawiające się zmiany na skórze jak zmarszczki, przebarwienia, utrata jędrności i blasku nie zawsze są wynikiem upływającego czasu. Trzy rodzaje serum w ampułkach, sformułowane na bazie trzech wysoce skoncentrowanych witamin kluczowych w dermatologii wprowadza nowe standardy w pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Wystarczy 7 dni *a kondycja skóry ulega znakomitej poprawie: staje się lepiej napięta, wyrównana, pełna własnego, zdrowego blasku. Ampułki można stosować naprzemiennie, samodzielnie lub mieszać kosmetykami, których używamy na co dzień.
Ampułka [A] zawiera witaminę A (retinol) w stężeniu 0,3% w tym: 0,1% to czysty retinol, a 0,2% w formie kapsułkowanej czyli zamkniętej w liposomach. Pozwala to na stopniowe wnikanie witaminy do głębszych warstw skóry. Dzięki takiej formule jest bardzo dobrze tolerowana i maksymalnie bezpieczna. Dzięki właściwościom mikrozłuszczającym skóra staje się gładka, zmienia się jej struktura, a niedoskonałości znikają. Wskazania: skóra normalna, tłusta, nawet wrażliwa, rozszerzone pory, widoczne niedoskonałości, nierówna struktura i/lub z widoczne zmarszczki.
Ampułka [B3] zawiera 5% Niacynamid w swojej najczystszej postaci połączony z trzema wielkościami kwasu hialuronowego. Intensywnie nawilża, koi oraz wzmacnia skórę dzięki czemu jest ona odporniejsza na działanie agresywnych czynników zewnętrznych a zmarszczki i drobne linie ulegają spłyceniu. Minimalistyczna formuła zawiera jedynie 12 składników, bez substancji zapachowych. Do skóry normalnej, suchej, wrażliwej, pozbawionej komfortu, odwodnionej, skłonnej do zaczerwienień i zmarszczek spowodowanych jej suchością.
AMPUŁKA [C] zawiera doskonale tolerowaną postać stabilizowanej, aktywnej witaminy C
w bardzo wysokim 20% stężeniu. Jej struktura jest zbliżona do czystej formy witaminy C, ale dzięki mniejszemu rozmiarowi wnika głębiej do skóry, co zwiększa skuteczność jej działania. Stymuluje produkcję kolagenu, skóra jest lepiej dotleniona, wzmocniona, odżywiona i gładsza, przywraca skórze energię, dodając jej blasku i redukując oznaki zmęczenia.
Do wszystkich rodzajów skóry pozbawionej blasku, matowej, z wyraźnymi oznakami zmęczenia, nierównej i z przebarwieniami.
/*Samoocena, 20 osób, rezultaty mierzone po 7 dniach stosowania./
SVR Polska
https://pl.labo-svr.com/


 
PIELĘGNACJA WŁOSÓW
REVITALASH® HAIR COLLECTION
pastedGraphic_18.png
Wyjątkowo skuteczna linia do włosów i skóry głowy ze znanym opatentowanym BIOPEPTIN COMPLEX® doktora Michaela Brinkenhoffa. To lecznicza formuła dedykowana cienkim, przerzedzonym, osłabionym włosom kobiet i mężczyzn. Dedykowana również wszystkim pacjentom o wysokiej świadomości dbania o zdrowie włosów i skórę głowy.
Marka REVITALASH® już od 14 lat wspiera walkę o każdy prawdziwy włos, dba o jego zdrowie i długość cyklu życia.
REVITALASH ® THICKENING SHAMPOO i CONDITIONER
W skład linii wchodzi szampon REVITALASH ® THICKENING SHAMPOO o leczniczym i oczyszczającym działaniu na włosy i skórę głowy. Zawiera bogactwo ekstraktów roślinnych wspomagające utrzymanie optymalnego stanu skóry głowy i włosów m.in. białko lnu, liść nieśplika japońskiego, korę wierzby, żeń-szeń, zieloną herbatę, nasiona bobu. Wzmacnia naskórek włosa dzięki biotynie i kreatynie oraz zwiększa grubość łodygi włosa. Odżywka pogrubiająca do spłukiwania REVITALASH® THICKENING CONDITIONER doskonale nawilża i wygładza włókno włosa, wzmacnia naskórek oraz pogrubia łodygę włosa. Dzięki zastosowaniu szamponu i odżywki zrewitalizowane, nawilżone i odżywione włosy nabierają zdrowej objętości, wyglądają na grubsze i lepiej się układają.
REVITALASH® VOLUME ENHANCING FOAM
Pianka stymulująca wzrost włosów z zaawansowaną formułą zawierającą chroniony patentem BIOPEPTIN COMPLEX®. To siła niezbędnych substancji odżywczych, wzmacniające działanie PEPTYDÓW, LIPIDÓW oraz BIOTYNY oraz ochronne działanie wysokiej jakości wyciągów roślinnych m.in. miłorzębu japońskiego, żeń-szenia, swertii japońskiej, palmy sabałowej czy białka pszenicy. Ten łatwy w aplikacji produkt o lekkiej konsystencji stymuluje wzrost włosów, pomaga odbudować strukturę włosa, nadaje włosom połysk oraz dodaje im objętości. Najnowsza formuła pianki zastąpiła nagradzany i uznany przez lata Hair ADVANCED by RevitaLash® i produkt linii ReGenesis®. Udoskonalony skład nowej pianki REVITALASH® to bardziej skuteczne działanie i o 33% więcej opatentowanego BIOPEPTIN COMPLEX® doktora Michaela Brinkenhoffa. Opakowanie 55ml wystarczy od 1,5 do 3 miesięcy kuracji. Stosujemy bardzo małą ilość preparatu na czyste, wilgotne włosy.
Linia REVITALASH® HAIR COLLECTION doskonale pobudza krążenie i ukrwienie skóry głowy, odżywia i rewitalizuje mieszki włosowe i całe włosy. Pomaga wzmacniać słabe włosy nawet przed i po przeszczepie. To ZDROWY NAWYK odżywiania włosów i skóry głowy. Polecane są regularne kuracje.

 • OCZYSZCZENIE
 • ODŻYWIENIE
 • OBJĘTOŚĆ
 • WZMOCNIENIE
 • STYMULACJA

PLAZANET
revitalalash.com.pl


 
NOWOŚĆ ROKU 2020!
DERMOKOSMETYKI NOON AESTHETIC
pastedGraphic_19.png
Noon Aesthetics to izraelska marka debiutująca w Polsce, oferująca profesjonalne kosmetyki do gabinetów medycyny estetycznej. Jej produkty bazują na alfa i beta-hydroksykwasach o wysokich stężeniach i pH poniżej 1, zawierających unikalną, opatentowaną technologię DermShield™, która zapobiega typowym dla kwasów skutkom ubocznym, takim jak podrażnienie, pieczenie, zaczerwienienie i nieprzyjemne odczucia. Ten zestaw właściwości otwiera nowe możliwości leczenia pacjentów z bardzo wrażliwą skórą.
Należy pamiętać, że sukces pielęgnacji problematycznej skóry i najlepsze rezultaty leczenia zapewnia wyłącznie kompleksowe podejście do terapii, łączące profesjonalne zabiegi w gabinecie z odpowiednio dobraną pielęgnacją domowa.
Kosmeceutyki do użytku domowego, podobnie jak linia profesjonalna, również bazują na technologicznej nowości DermShield™, która umożliwiła NOON Aesthetics opracowanie farmaceutycznej linii produktów do pielęgnacji skóry PARACEUTICAL, zawierających składniki aktywne o przełomowo wysokich stężeniach.
Przykładem dermokosmetyku będącego innowacją oferowaną przez Noon Aesthetics jest Azelaic Forte 25, krem o zawartości 25% kwasu azelainowego oraz 5% alfa arbutyny, jedyny produkt o tak wysokim stężeniu kwasu azelainowego nie podrażniający skóry, do stosowania 2 razy dziennie. Azelaic Forte 25 doskonale poradzi sobie ze zmianami chorobowymi związanymi z trądzikiem różowatym, dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i przeciwzapalnym eliminuje nadmiar bakterii. Wysokie stężenie kwasu azelainowego gwarantuje selektywne działanie rozjaśniające, umożliwiając bezpieczną walkę z hiperpigmentacjami, nie zmieniając naturalnie ciemnej karnacji. Kosmeceutyk wybiela przebarwienia pozapalne powstałe w konsekwencji trądziku pospolitego. Alfa arbutyna będąca naturalną pochodną Hydrochinonu hamuje działanie tyrozynazy odpowiedzialnej za proces produkcji melaniny, nie niosąc ryzyka podczas długotrwałego stosowania. Dermokosmetyk Azelaic Forte 25 firmy Noon Aesthetics jest preparatem całorocznym, nie powoduje fotouczulenia, może być stosowany u kobiet w ciąży oraz jako wsparcie dla antybiotykoterapii. Doskonale sprawdzi się jako produkt po terapii laserowej na przebarwienia.
Noon Aesthetics jest liderem w leczeniu problemów skórnych, a nie tylko ich objawów. Dostarczając innowacyjnych rozwiązań łączy estetykę z nauką, wierząc, że każdy zasługuje na piękną skórę.
Więcej informacji:
Aesthetic Concept
www.aestheticconcept.com.pl

Polecane artykuły

faceboom superstar modelka 3
Eko Strefa

Nowa linia wegańskich kosmetyków SuperStar w ofercie marki FaceBoom

Marka FaceBoom wzbogaca swoją pielęgnacyjną ofertę o nową linię naturalnych kosmetyków nawilżająco-rozświetlających SuperStar. Tworzy ją 5 wegańskich produktów: Masło do oczyszczana i demakijażu, Nawilżająco-rozświetlająca pianka do mycia, Nawilżająco-rozświetlający peeling do twarzy,

cherry soap, fot. materiały prasowe
Eko Strefa

Naturalne kosmetyki z Gdańska! Poznaj, a pokochasz!

Lubisz stosować naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała i włosów? A gdybyś poznała preparaty pielęgnacyjne do granic możliwości nasycone substancjami aktywnymi o wyjątkowej skuteczności działania? Przedstawiamy polską markę ręcznie wytwarzanych kosmetyków naturalnych