Wcześniejsze zabiegi medycyny estetycznej raczej nie kojarzą się dziś zbyt dobrze. Odsysanie tłuszczu, czyli popularna liposukcja, zazwyczaj łączyła się z bólem i długą rekonwalescencją. A chociaż dzisiejsze rodzaje liposukcji są znacznie lepiej znoszone przez organizm, wciąż trudno zaliczyć je do bezinwazyjnych procedur. Na szczęście obecnie można już zdecydować się na zabiegi równie skuteczne, a przy tym wykazujące się bardzo małą inwazyjnością, w dodatku niemal bezbolesne. Poznaj jeden z nich – dowiedz się więcej o lipolizie iniekcyjnej! O zabieg zapytaliśmy ekspertów z Kliniki Miracki.
Na czym polega lipoliza iniekcyjna?
Już sama nazwa zabiegu wywodzi się od zjawiska, na jakim się ono opiera. Lipoliza w uproszczeniu jest bowiem procesem rozpadu tłuszczów. W przebiegu procedury lipolizy iniekcyjnej w tkanki wstrzykiwany jest preparat, który rozbija tkankę tłuszczową i rozpuszcza jej komórki, które następnie są samoistnie transportowane do wątroby, po czym naturalnie usuwane z organizmu. Jedną z najczęściej wykorzystywanych w tym celu substancji jest fosfatydylocholina. Zabieg tego typu jest bardzo skuteczną metodą modelowania ciała – o doskonałych rezultatach lipolizy iniekcyjnej świadczą opinie zadowolonych pacjentów.
Jak wygląda lipoliza iniekcyjna?
Zabieg lipolizy iniekcyjnej najczęściej trwa od 15 do 50 minut. Zależeć to będzie przede wszystkim od miejsca zabiegowego – im bardziej rozległe, tym dłużej będzie trwała cała procedura. Najczęściej nie jest ona bolesna, jednak na życzenie pacjenta może zostać wykonane znieczulenie miejscowe, aby zapobiec ewentualnemu dyskomfortowi. Lipoliza iniekcyjna powinna zostać wykonana przez lekarza. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiednie miejsce, w którym pracują dobrzy specjaliści. Po zabiegu stosowany bywa również drenaż limfatyczny, który pozwala łatwiej pozbyć się komórek tłuszczowych.
Efekty lipolizy iniekcyjnej
Lipolizę iniekcyjną wykonywać można na różnych obszarach ciała. Stosuje się ją między innymi w celu:
- wyszczuplenia brzucha, talii, ud czy pośladków,
- usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej z karku czy pleców,
- pozbycia się boczków,
- wymodelowania kształtu twarzy – służy temu liposukcja iniekcyjna podbródka,
- pozbycia się ginekomastii tłuszczowej u mężczyzn,
- usunięcia tłuszczaków.
Zazwyczaj na pełen efekt zabiegu należy poczekać nawet kilka tygodni. Cena lipolizy iniekcyjnej jest zależna od wielu czynników, choć jednym z ważniejszych z pewnością będzie miejsce, z którego ma zostać usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj koszt zależny jest bowiem od ilości zużytych ampułek. Najczęściej cena zabiegu może zamknąć się w ok. 300 złotych za liposukcję podbródka do ponad 1000 złotych, np. za wyszczuplanie brzucha.
Należy również pamiętać, że liposukcja iniekcyjna nie jest sposobem na odchudzanie, a jedynie modelowanie ciała w miejscach, w których tkanka tłuszczowa pozostaje pomimo wdrożenia ćwiczeń i diety.
Postępowanie po zabiegu liposukcji iniekcyjnej
Zabieg liposukcji iniekcyjnej właściwie nie wymaga przechodzenia przez okres rekonwalescencji. Po jej przeprowadzeniu mogą wystąpić jedynie lekka opuchlizna, zaczerwienienie czy zasinienie okolic poddanych procedurze, jednak najczęściej mijają one samoistnie. W niektórych przypadkach wskazane mogą być leki antyhistaminowe czy przeciwbólowe, jednak ich stosowanie zawsze najlepiej skonsultować z lekarzem.
Przeciwwskazania do przeprowadzenia liposukcji iniekcyjnej
Liposukcja iniekcyjna zazwyczaj odradzana jest osobom o znacznej nadwadze bądź otyłym. Przeciwwskazaniem będą również nierealne oczekiwania pacjenta. Zabiegu nie przeprowadza się także u osób cierpiących na ostre schorzenia wątroby i nerek, choroby autoimmunologiczne, choroby tarczycy, cukrzycę, zaburzenia krzepliwości, a także ostre infekcje. Na liście przeciwwskazań wymienia się również ostre infekcje, zażywanie leków przeciwzakrzepowych, w tym aspiryny, uczulenia na składniki preparatu, a w przypadku kobiet także okres ciąży i laktacji.
Zabieg lipolizy iniekcyjnej to doskonały sposób na szybką poprawę sylwetki. Sądzisz, że to dobry wybór dla Ciebie? Umów się na wizytę w Klinice Miracki i poznaj więcej szczegółów!