Zimą skóra naszej twarzy musi radzić sobie z ciężkimi warunkami. Regularnie wystawiana na zimny wiatr i niskie temperatury, otoczona suchym powietrzem z kaloryferów – w takim otoczeniu szybko traci wodę. Jak temu zapobiegać? Jak złagodzić już występujący problem? Sprawdź nasze podpowiedzi!
Rozpoznanie: sucha skóra
Jak poznać, że skóra twarzy potrzebuje nawilżenia? Charakterystyczne objawy to:
- uczucie ściągnięcia po myciu
- suche, łuszczące się skórki
- poszarzały koloryt
- szorstka faktura
- uczucie swędzenia
- nadmierne przetłuszczanie się
Poznaj przyczynę utraty nawilżenia
Jeżeli zauważysz któryś z powyższych objawów, możesz zacząć się zastanawiać, jak nawilżyć suchą skórę twarzy. Na początku zrób rachunek sumienia. Sprawdź poziom wilgotności w Twoim mieszkaniu. Optymalna wynosi między 40% a 60%. Kiedy jest za niska – zainwestuj w nawilżacz powietrza. Podziękują Ci za to nie tylko hodowane rośliny, ale i skóra twarzy.
Jak pielęgnujesz cerę?
W dalszej kolejności sprawdź swoje nawyki pielęgnacyjne: być może za często używasz produktów do mocnego oczyszczania twarzy? Czy zmywasz je po czasie zalecanym przez producenta? Niektóre składniki aktywne działają zbawiennie na ciało tylko przez pewien czas, przetrzymywane zbyt długo mogą szkodzić!
Mycie suchej cery – czy robisz to dobrze?
Jakim produktem codziennie myjesz skórę twarzy? Pamiętaj, że jednym z objawów przesuszenia jest nadprodukcja sebum! Jeżeli nie borykasz się z problemami takimi jak trądzik, warto wypróbować łagodniejsze żele do mycia twarzy.
Dobrym pomysłem jest również wsmarowanie w twarz przed myciem ulubionego olejku do pielęgnacji i zrobienie małego masażu. Olej rozpuści nadmiar sebum, dzięki czemu łatwiej będzie je usunąć nawet łagodnym środkiem myjącym. Jednocześnie zabezpieczy skórę w trakcie mycia i uchroni przed nadmiernym przesuszeniem.
Krem do cery suchej – jak wybrać?
Ostatnią radą, pozwalającą rozwiązać problem nawilżenia suchej skóry, jest: kup tłustszy krem lub poznaj zasady pielęgnacji cery olejkami. Większość kremów, które mają w nazwie „nawilżający”, posiadają lekką konsystencję, która ładnie i szybko się wchłania, jednak nie pozostawia warstwy ochronnej, niezbędnej do zabezpieczenia nas przed niesprzyjającą pogodą.
P.S. Pij dużo wody!
Pamiętaj, że o nawodnienie organizmu warto zadbać również od środka! Chociaż o tym pewnie nie trzeba Ci przypominać, prawda?
Warto przeczytać również https://bio-oil.com.pl/jak-nawilzyc-sucha-skore-twarzy/